Keresztféléves felvételi: mesterképzésen is jár pluszpont a nyelvvizsgáért?
Már csak pár napig jelentkezhettek a februárban induló felsőoktatási képzésekre. Megnéztük hol és mennyi pontot kaphattok a nyelvvizsgáért, ha mesterre jelentkeztek.
Már csak pár napig jelentkezhettek a februárban induló felsőoktatási képzésekre. Megnéztük hol és mennyi pontot kaphattok a nyelvvizsgáért, ha mesterre jelentkeztek.
Az új felvételi szabályoknak köszönhetően 2024-től már nem csak a különböző tanulmányi- és versenyeredményekre vagy hátrányos helyzetért járó címletekre lehet többletpontokat kapni a felsőoktatási felvételiben. Számos esetben egészen egyedi jogcímekkel bővült a lista.
A szakképesítést vagy szakképzettséget igazoló dokumentumokért intézményi pontok járhatnak a felvételin. Mutatjuk, melyeket lehet feltölteni az E-felvételibe.
November 15-ig jelentkezhettek a keresztféléves felvételire.
A felvételin tanulmányi pluszpontot kaphattok érte, de akár a diplomamunkát is kiválthatjátok egy OTDK dolgozattal.
2025-ben is vannak szokatlan intézményi pontok bizonyos egyetemeken.
Az új felvételi rendszer miatt egészen meglepő dolgokért is extra pontokat zsebelhettek be az idén felvételizők.
Július 24-én kihirdetik a 2024-es felvételi ponthatárait. Mutatjuk, hogy a rendszerben milyen pontokat rögzít az egyetem.
Többletpontok helyett már intézményi pontokat adhatnak a felvételikor az egyetemek, ráadásul maguk döntik el, hogy mi hány pontot ér. Összegyűjtöttük, hogy a budapesti egyetemeken mennyi pontot kaphattok az emelt szintű érettségiért, a nyelvtudásért és az esélyegyenlőség jogcímen.
Itt megnézhetitek, hogy mennyi pluszpontot ad az emelt szintű érettségire a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.
Szaknyelvi nyelvvizsgáért akár 65 pontot is kaphatnak a jelentkezők.
Van ahol csak 4 hónap, máshol egy teljes év a kötelező katonai szolgálat a 18. életévüket betöltött állampolgároknak. Megnéztük, pontosan milyen kritériumok vonatkoznak külön-külön azokra az uniós országokra, ahol máig megkövetelik a szolgálatot a katonaságban.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.